Откриха новата сграда и STEM центъра на училище „Яне Сандански“

Училище „Яне Сандански“ в Кючука вече може да се похвали с нова сграда и високотехнологичен център за обучение.

Кметът на Пловдив Костадин Димитров, кметът на район „Южен“ Атанас Кунчев, заместник-кметът по „Строителство, инвестиции, общинска собственост и икономика“ Хакъ Сакъбов, директорът на ОУ „Яне Сандански“ Антония Цокова, общински съветници и гости откриха сутринта новият учебен корпус и високотехнологичният STEM център на училището. Събитието съвпадна и с патронния празник на учебното заведение.

Новоизградената сграда разполага с 12 модерно оборудвани класни стаи за учениците от начален етап. С пускането й в експлоатация училището ще премине към едносменен режим на обучение.

ОУ „Яне Сандански“ разполага вече и с нов модерен STEM център, оборудван с високотехнологични системи и съвременна техника за обучение по наука, технологии, инженерство и математика.

Паралелно с това основната сграда на училището също бе цялостно обновена по проект за близо 5 млн. лева. Ремонтът бе насочен към създаване на модерна, функционална и енергийно ефективна образователна среда.

Изключително съм щастлив, че едно от водещите училища в „Южен“ вече разполага с модерна и сериозно разширена база. Желая на ръководството, преподавателите, учениците и техните родители много успехи, да вървят уверено по пътя на знанието и да сбъдват мечтите си.

Това заяви кметът на „Южен“ г-н Кунчев.

За нашето училище днес е ден за гордост, защото отбелязваме 76 години, изпълнени с труд, традиции и стремеж към бъдещето. Името на Яне Сандански носи послание за смелост, достойнство и отдаденост, ценности, които вдъхновяват нашите ученици и учители. Днес празнуваме и защото откриваме новата сграда с 12 модерни класни стаи, което ни дава възможност да преминем към едносменен режим на обучение, с което децата ще имат повече време за учене, спорт и пълноценно детство. Честит празник!

Така се обърна към гостите директорът на ОУ „Яне Сандански“ Антония Цокова.