Вижте положението на ключовото кръстовище на „Вапцаров“ и „Македония“

Ситуацията на може би най-ключовото кръстовище в Кючука не е добра. Става въпрос за самата улична инфраструктура на кръстовището на булевардите „Никола Вапцаров“ и „Македония“. За това сигнализират пловдивчани. Kichuka.bg отиде на място, за да заснеме моментното положение в близост до районното кметство.

Тук е мястото да припомним, че ремонтите на уличната мрежа в района и прилежащите части, са заради големия проект за Южния обходен колектор за десетки милиони евро. Неговата основна функция е да разтовари канализационната системата на централния район, части от „Южен“, „Западен“ като отведе отпадните и дъждовните води в пречиствателната станция на Пловдив. Колекторът ще помогне и за отвеждане на обратните води и на по-малките населени места в полите на Родопите.

Какво се забелязва обаче на мястото около въпросното кръстовище? Тръбите преминават от „Александър Стамболийски“, пред Първо Районно полицейско управление, под „Никола Вапцаров“, по вътрешната част на „Македония“, за да се влеят накрая в канализационната мрежа на ул. „Петър Стоев“.

Самото асфалтиране не е в крайния си вид, защото има още неща за довършване. Забелязва се обаче видимо пропадане по самото трасе. Тротоарът не е в най-добрият си вид, велоалеята не е довършена и там също може да стане инцидент като се спъне някой в различните нива на височина. Асфалтираната част по „Вапцаров“ също е леко пропаднала, дали от големия трафик, дали от самия „ремонт“. Да не говорим, че и там липсва маркировка, предимно за велоалеята, която преди съществуваше.

Най-лоша е обаче ситуацията по вътрешната част на „Македония“ край ресторант „Тромпета“, до частта с „Петър Стоев“. Там асфалт няма, всичко е камъни и пръст. Хората са принудени да си паркират колите на това място, защото няма къде. А когато завали по-силен дъжд, става наистина зле.

Просто нямам думи. Така си стоят нещата и никой не прави нищо, а е пред кметството. Нищо не е довършено като хората. Настилката вече слегна много, то се вижда. Най-големият квартал сме на Пловдив, а е тотално безхаберие, поне да кажат на хората, кога ще се оправи. Това наистина не е сериозно толкова време. А по този колектор има още толкова много работа, ще се влачи с години.

Това сподели жител на района.

Ако Kichuka.bg – мястото на „Кючук Париж“ Ви харесва, последвайте ни във Фейсбук. Може да споделите статия с бутоните: