Какво не е в ред в обществото? БДЖ показа потресаващи кадри!

Българските държавни железници излязоха с призив към обществото след пореден случай на тотална безотговорност спрямо подвижния състав, видя Kichuka.bg. Повод за това станаха нови случаи на вандализъм и увреждане на интериора във влакове.

БДЖ напомня на всички пътници колко важно е общественото имущество да бъде използвано отговорно и съхранявано в добър вид. Повод за този апел са поредните случаи на вандализъм и умишлено увреждане на оборудване и интериор в железопътния подвижен състав

Всеки пътник има основание да очаква чиста, поддържана и комфортна среда за пътуване. Постигането и запазването на тези условия обаче изисква не само постоянни усилия и инвестиции от страна на железницата, но и отговорно отношение към обществения ресурс.

Щетите, причинени от недобросъвестни действия, водят до допълнителни разходи за възстановяване и поддръжка, а ресурсът, който се насочва за отстраняването им, би могъл да бъде използван за подобряване на услугата и условията за пътуване.

Снимките към публикацията показват само част от констатираните повреди и замърсявания в подвижния състав. Те са ясен пример, че опазването на общественото имущество е споделена отговорност.

Опазването на обществения ресурс започва от личното отношение и ежедневното поведение на всеки от нас. Уважението към средата, в която пътуваме, е уважение към останалите пътници и към труда на хората, които ежедневно полагат усилия за поддържането ѝ. Нека заедно съхраним железницата като чисто, безопасно и достойно място за пътуване, написаха от БДЖ.