Деца и възрастни рискуват живота си по път в Пловдивско край Стамболийски

Всеки ден вървенето по този път в област Пловдив, Община Стамболийски, е опасно за живота на хората.

Пътят е между селата Триводици и Огняново. Опасната отсечка за хората е близо до разклонението, което води до жп спирка Хаджиево. Спирката е обща за двете съседни села – Триводици и Хаджиево. Докато Триводици е в община Стамболийски, то е също и в границите на Пловдивска област, а съседното Хаджиево вече се води в Пазарджишка област.

Въпросната отсечка в сравнително скоро време беше ремонтирана, тъй като се намираше в окаяно състояние с години. По пътя постоянно минават и множество тежкотоварни камиони и автомобили, което оказва влияние и по вече „новия“ път. След ремонта някои шофьори използват отсечката и за писта, въпреки че пътят е сравнително тесен, но е с все още добра настилка, въпреки камионите.

Лошото в цялата ситуация е, че хората, които пътуват пеша до жп спирката, рискуват живота си буквално всекидневно. Макар че село Триводици е само на около 25 км от град Пловдив, дотам няма междуградски автобус и хората са принудени да пътуват до големия град само с влак. Трябва да се уточни, че жп спирка Хаджиево се намира на един баир и за да се стигне до нея, жителите на село Триводици трябва да вървят над 2 км от единия край на селото. И докато в самото село по улиците има и някои тротоари, то извън него на въпросната отсечка по пътя Триводици – Огняново, такива липсват. А опасността идва от това, че банкетът е обрасъл с трева и храсти, стигащи до височината на човек.

Има немалко ученици, които използват влак, за да пътуват до училище в Стамболийски или Пловдив. Деца и възрастни са принудени да вървят буквално на пътя, като се надяват някой забързан шофьор да не ги отнесе, защото банкетът е обрасъл с храсталаци. Често в тази гъста растителност край пътя има и трупове на убити животни, премазани на пътя.

Този маршрут е единственият, който води до жп спирката, няма подходяща алтернатива за хората, които нямат автомобил. Неслучайно и много хора вече се отказаха да използват единствената алтернатива, за да ходят до големия град. Няма автобус до Пловдив, достъпът до жп превоз пък е опасен за живота.

Трябва ли да стане някакво нещастие с човек, за да се вземат някакви мерки от отговорните органи? Тази отсечка на пътя е в крайните граници на област Пловдив и в тези на община Стамболийски! Хората се надяват „джунглата“ около пътя да бъде почистена, за повече не смеят и да помислят.