Недоволство срещу голям строеж на ул. „Славееви гори“! Хората: Нетърпимо е

Голям строеж на жилищен комплекс на ул. „Славееви гори“ в Кючука буди общественото недоволство от дълго време. Живущите в района се жалват, че ситуацията е нетърпима. Много сигнали достигнаха и до Kichuka.bg.

Според живущите не са спазени законови разпоредби. На това място не е трябвало да има жилищна сграда. През годините дори се е говорило, че може да има парк или да се изгради църква, но така и не се е случило нищо. Хората се оплакват, че в момента изграждащият се жилищен комплекс е прекалено близко да блоковете в съседство. Според тях не се спазват и часовете за работа и нивата на шум.

„Ето дори и днес се започнали да наливат бетон още от съвсем рано. Нито можем да спим, нито нищо. Постоянно е едно бучене до прозорците ни. По улица „Георги Икономов“ бетоновозите направо са задръстили пътя. Чакат в колона от по 7-8.“, оплаква се пловдивчанин.

Хората в района са сезирали редица органи на регионално и национално ниво, готови са също и на протести във всеки един момент. Питат се обаче дали това не е вече загубена кауза!