Нов модерен STEM център отвори врати и в ОУ „Димитър Талев“

Иновативното пространство беше открито в деня на Светите Константин и Елена, както и Спасовден под мотото „От огъня на традицията, към светлината на знанието“.

ОУ „Димитър Талев“ в Кючука вече разполага с най-съвременен STEM център, който официално беше открит на празничния 21 май. Лентата на новата придобивка бе прерязана съвместно от директора на учебното заведение Ирина Чолакова и кметът на район „Южен“ Атанас Кунчев.

Новоизграденият център се простира на площ от 240 кв.м. и включва шест високотехнологични кабинета, които драстично ще повишат качеството и възможностите за практическо обучение в училището. В допълнение към модерните класни стаи, учениците ще имат достъп до съвременна библиотека и напълно оборудвано подкаст студио, което вече има заявка за първите си интересни гости.

По време на официалното откриване бяха проведени и демонстрационни уроци, които показаха завидните умения на децата и високия професионализъм на техните преподаватели.

Изключително съм впечатлен от знанията на учениците и подготовката на учителския колектив. За мен беше чест да присъствам на тези демонстрации и пожелавам на цялото училище още много успехи по пътя на знанието и иновациите.

Това сподели районният кмет.

Новата инфраструктура дава сериозна заявка ОУ „Димитър Талев“ да се утвърди като едно от водещите иновативни училища, съчетаващо традициите с технологиите на бъдещето.

Припомняме, че преди дни с подобен STEM център се сдоби и друго училище в „Кючук Париж“ ОУ „Яне Сандански“.