„Кючук Париж“ се представи достойно на шествието за 24 май, отличиха учители
Днес България отбелязва 24 май – Денят на светите братя Кирил и Методий и на славянската писменост.
Както всяка година в центъра на Пловдив се провежда голямо празнично шествие. И тази година редица училища и детски градини от „Кючук Париж“ взеха участие в грандиозното събитие.
Ето какво каза по този повод кметът на район „Южен“ Атанас Кунчев:
24 май е един от най-чистите, най-светлите, най-святите празници. Денят на буквите и словото, денят на българския национален дух. Нека уважаваме и пазим това богатство – то ни е помогнало да оцелеем в трудни моменти и да се запазим като нация.
Днес бяха отличени и най-изявените преподаватели от Пловдив. Почетна значки получиха директорът на ОУ „Стоян Михайловски“ Тинка Балабанова и учителят Елена Татарлиева от ДГ „Ралица“. Сред отличените с грамота и парична награда млади учители са Станка Синапова от ДГ „Ралица“, Ваня Чолакова-Русева от ОУ „Яне Сандански“ и Жанет Митева – СУ „Константин Величков“.
Поклон пред всички учители, ученици, читалищни дейци, писатели, учени, журналисти и хора на словото! Бъдете достойни и горди наследници на завещаната ни българска духовност и традиции! Вие сте тези, които водят народа напред, Вие пазите жив българския дух и памет!
Честит празник!






